Aktualności

Nowy artykuł w dziale "Podział majątku".

30 czerwca 2019
Informujemy, że w dziale "Podział majątku" został dodany nowy artykuł poświęcony kwestii tzw. rozdzielności majątkowej z wyrównaniem dorobków.

Nowy artykuł w dziale "Rozwód".

17 czerwca 2019
Informujemy, że w dziale "Rozwód" został dodany nowy artykuł poświęcony zawinionym przyczynom rozkładu pożycia małżeńskiego.

Nowy artykuł w dziale "Rozwód".

07 czerwca 2019
Informujemy, że w dziale "Rozwód" został dodany nowy artykuł poświęcony kwestii pierwszeństwa złożenia pozwu rozwodowego.

Nowy artykuł w dziale "Rozwód".

27 maja 2019
Informujemy, że w dziale "Rozwód" został dodany nowy artykuł poświęcony kwestii wyłączenia jawności rozpraw w sprawach rozwodowych.

Nowy artykuł w dziale "Ustalenie ojcostwa".

29 kwietnia 2019
Informujemy, że w dziale "Ustalenie ojcostwa" został dodany artykuł poświęcony kwestii ustalenia ojcostwa po śmierci ojca.

Nowy artykuł w dziale "Alimenty".

20 kwietnia 2019
Informujemy, że w dziale "Alimenty" został dodany nowy artykuł poświęcony kwestii zwrotu wydatków związanych z ciążą i porodem.

Nowy artykuł w dziale "Spadki".

28 marca 2019
Informujemy, że w dziale "Spadki" dodany został nowy artykuł poświęcony problematyce dziedziczenia prawa do grobu.

Nowy artykuł w dziale "Spadki".

28 lutego 2019
Informujemy, że w dziale "Spadki" dodany został artykuł poświęcony kwestii prawidłowego wyliczenia wysokości zachowku.

Nowy artykuł w dziale "Kontakty z dzieckiem".

17 lutego 2019
Informujemy, że w dziale "kontakty z dzieckiem" dodany został artykuł poświęcony kwestii zmiany rozstrzygnięcia w przedmiocie kontaktów.

Audycja radiowa z naszym udziałem

15 stycznia 2018
Informujemy, że w dniu 16 stycznia o godz. 15:00 będziemy gościć w radiowej czwórce. Audycja będzie poświęcona zagadnieniom resocjalizacji osób nieletnich.

Program telewizyjny z naszym udziałem

01 grudnia 2017
Informujemy, że w poniedziałek 4 grudnia o godz. 6:00 będziemy gościć w programie "Dzień dobry Polsko". Audycja będzie poświęcona problematyce mandatów drogowych.

Artykuł w Rzeczpospolitej

23 października 2017
Informujemy, że w dzisiejszej Rzeczpospolitej pojawił się powstały z naszym udziałem artykuł poświęcony kwestiom związanym z rozliczeniami podatkowymi podczas rozwodu i separacji.

Nowe artykuły w dziale "Postępowanie sądowe".

27 czerwca 2017
Informujemy, że w dziale "Postępowanie sądowe" opublikowane zostały nowe artykuły poświęcone kwestii wykładni wyroku i uzupełnienia wyroku.

Artykuł w Gazecie Prawnej

20 czerwca 2017
Informujemy, że w dzisiejszej Gazecie Prawnej opublikowany został powstały przy naszym udziale artykuł poświęcony kwestii nabycia nieruchomości przez zasiedzenie, po ustaniu małżeństwa.

Audycja radiowa z naszym udziałem

06 czerwca 2017
Informujemy, że jutro (7 czerwca) o godzinie 15:15 będziemy gościć w radiowej czwórce. Tematem audycji będzie ostatnia nowelizacja kodeksu karnego i zaostrzenie przepisów dotyczących przestępstwa niealimentacji.

Audycja radiowa z naszym udziałem

28 maja 2017
Informujemy, że jutro o godz. 15:30 będziemy gościć na antenie Polskiego Radia, audycja poświęcona będzie planowanym zmianom w zakresie opieki naprzemiennej.

Nowy artykuł w dziale alimenty

12 stycznia 2016
Informujemy, że w dziale Alimenty dodany został artykuł poświęcony problematyce zwrotu nadpłaconych albo nienależnie zapłaconych alimentów.

Audycja radiowa z naszym udziałem

19 października 2015
Informujemy, że już jutro o godz. 21:00 będziemy gościć na antenie "Polskiego Radia Dzieciom", w audycji "Strefa Rodzica". Audycja poświęcona będzie problematyce egzekucji zobowiązań alimentacyjnych.

Nowy artykuł w dziale "Władza rodzicielska"

18 października 2015
Informujemy, że w dziale "Władza rodzicielska" umieszczony został artykuł poświęcony zasadom nadawania dziecku nazwiska.

Nowy artykuł w dziale "Władza rodzicielska".

11 października 2015
Informujemy, że w dziale "Władza rodzicielska" dodany został nowy artykuł, poświęcony powstałej po 29 sierpnia 2015 r., możliwości połączenia sprawy o władzę rodzicielską i o kontakty z dzieckiem w ramach jednego postępowania.

Nowy artykuł w dziale "Władza rodzicielska"

04 października 2015
Informujemy, że w dziale "Władza rodzicielska" dodany został nowy artykuł poświęcony instytucji naprzemiennej opieki nad dzieckiem oraz nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego z dnia 29 sierpnia 2015 r..

Nowy artykuł w dziale "Spadki"

27 września 2015
Informujemy, że w dziale "Spadki" dodany został artykuł poświęcony zagadnieniu zapisu naddziałowego.

Nowy artykuł w dziale "Spadki"

20 września 2015
Informujemy, że do działu "Spadki" dodany został artykuł poświęcony kosztom postępowań spadkowych

Nowy dział "Mediacja".

13 września 2015
Informujemy, że dodaliśmy nowy dział poświęcony postępowaniu mediacyjnemu.

ZMIANA SIEDZIBY KANCELARII

01 września 2015
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że dnia 1 września 2015 r. zmianie uległ adres siedziby naszej kancelarii. Aktualny adres, to: Al. Niepodległości 140 lok. 6, 02-554 Warszawa. Dotychczasowy adres e-mail oraz numery telefonów nie uległy zmianie.

Nowy artykuł w dziale "Kontakty".

23 sierpnia 2015
Informujemy, że w dziale "Kontakty" dodany został artykuł poświęcony kosztom postępowania o uregulowanie kontaktów z dzieckiem.

Nowy artykuł w dziale "Władza rodzicielska"

16 sierpnia 2015
Informujemy, że w dziale "Władza rodzicielska" dodany został artykuł poświęcony zagadnieniu zawieszenia wykonywania władzy rodzicielskiej.

Dwa nowe artykuły w dziale Ubezwłasnowolnienie

05 sierpnia 2015
Informujemy, że do działu Ubezwłasnowolnienie dodane zostały dwa nowe artykuły związane ze sprawowaniem opieki nad osobą ubezwłasnowolnioną.

Nowy artykuł w dziale "Ubezwłasnowolnienie"

22 lipca 2015
Informujemy, że w dziale "Ubezwłasnowolnienie" został dodany artykuł poświęcony zagadnieniu zmiany opiekuna osoby ubezwłasnowolnionej.

Nowy artykuł w dziale "Ubezwłasnowolnienie"

20 lipca 2015
Informujemy, że w dziale "Ubezwłasnowolnienie" został dodany artykuł poświęcony zagadnieniu kontaktów z osobą ubezwłasnowolnioną.

Nowy artykuł w dziale "Rozwód"

31 lipca 2013
Informujemy, że zamieściliśmy nowy artykuł poświęcony problematyce rozwodu z cudzoziemcem.

Nowe artykuły w dziale "Uprowadzenie dziecka za granicę"

27 lipca 2013
Informujemy, że w dziale "Uprowadzenie dziecka za granicę" dodane zostały nowe artykuły poświęcone karnym i cywilnym konsekwencjom uprowadzenia dziecka przez rodzica.

Nowy dział "Uprowadzenie dziecka za granicę"

23 lipca 2013
Informujemy, że stworzyliśmy nowy dział poświęcony zagadnieniu uprowadzenia dziecka poza granice kraju. Umieszczone w nim informacje pomocne będą wszystkim rodzicom, którzy na skutek tzw. uprowadzenia rodzicielskiego stracili kontakt ze swoim dzieckiem. W szczególności znajdziecie tam państwo informacje dotyczące Konwencji haskiej w sprawach cywilnych aspektów uprowadzenia dziecka za granicę i możliwości domagania się wydania dziecka w oparciu o przepisy konwencji.

Zmiany w Kodeksie Postępowania Cywilnego

08 lipca 2013
Informujemy, że w dniu 7 lipca 2013 r. weszła w życie istotna zmiana w Kodeksie Postępowania Cywilnego. Od tej pory każdy pozew powinien zawierać numer PESEL lub numer identyfikacji podatkowej (NIP) powoda będącego osobą fizyczną. W przypadku osób prawnych konieczne będzie wskazanie numeru w Krajowym Rejestrze Sądowym, a w przypadku jego braku - numeru w innym właściwym rejestrze, ewidencji lub NIP.

Nowe artykuły w działach "Rozwód" oraz "Przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece"

01 lipca 2013
Informujemy, że w działach "Rozwód" oraz "Przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece" dodane zostały artykuły poświęcone problematyce eksmisji współmałżonka znęcającego się nad rodziną.

Nowe artykuły w dziale "Podział majątku"

30 czerwca 2013
Informujemy, że konsekwentnie rozbudowujemy dział poświęcony kwestii podziału majątku - w ostatnim czasie pojawiły się nowe artykuły poświęcone rozróżnieniu pomiędzy majątkiem wspólnym a majątkiem osobistym małżonków oraz artykuł poświęcony kosztom sądowym związanym ze sprawą o podział majątku.

Nowe artykuły w dziale "Zasiedzenie nieruchomości"

20 czerwca 2013
Informujemy, że w dziale Zasiedzenie nieruchomości dodane zostały nowe artykuły poświęcone kosztom postępowania oraz kwestii podatku od nabycia własności nieruchomości w drodze zasiedzenia.

Nowy dział "Zasiedzenie nieruchomości"

07 czerwca 2013
Informujemy, że dodaliśmy nowy dział poświęcony problematyce zasiedzenia nieruchomości.

Nowy artykuł w dziale "Kontakty z dzieckiem"

09 lutego 2013
Informujemy, że w dziale poświęconym kontaktom z dzieckiem opublikowany został artykuł poświęcony Zespołowi oddzielenia od drugoplanowego opiekuna, znanemu także pod nazwą Zespołu Gardnera.

Nowa zakładka w dziale Adopcja

05 lutego 2013
Informujemy, że w dziale Adopcja dodaliśmy zakładkę z listą ośrodków adopcyjnych w województwie mazowieckim.

Nowy artykuł w dziale Adopcja

01 lutego 2013
Informujemy, że w dziale Adopcja opublikowane zostały artykuły poświęcone nazwisku adoptowanego dziecka oraz prawom, które przysługują rodzicom naturalnym adoptowanego dziecka.

Nowy artykuł w dziale "Adopcja"

28 stycznia 2013
Informujemy, że w dziale "Adopcja (przysposobienie)" zamieszczony został artykuł poświęcony kwestii zgody rodziców naturalnych na adopcję dziecka.

Nowy artykuł w dziale "Adopcja"

25 stycznia 2013
Informujemy, że w dziale "Adopcja" dodany został artykuł poświęcony warunkom osobistym jakie musi spełniać osoba chcąca adoptować dziecko.

Nowy dział "Adopcja (Przysposobienie)"

24 stycznia 2013
Informujemy, że dodany został nowy dział poświęcony problematyce adopcji (przysposobienia).

Nowy artykuł w dziale "Kontakty z dzieckiem"

22 stycznia 2013
Informujemy, że w dziale "Kontakty z dzieckiem" dodany został artykuł poświęcony kwestii zakazania/ograniczenia kontaktów z dzieckiem.

Nowy dział "Kontakty z dzieckiem".

15 stycznia 2013
Informujemy, że utworzony został nowy dział, w którym zamieszczane będą artykuły poświęcone problematyce kontaktów z dzieckiem.

Nowy artykuł w dziale "Alimenty"

08 stycznia 2013
Informujemy, że w dziale "Alimenty" dodany został artykuł poświęcony zabezpieczeniu roszczeń alimentacyjnych.

Nowy artykuł w dziale "Postępowanie w sprawach nieletnich"

04 stycznia 2013
Informujemy, że w dziale "postępowanie w sprawach nieletnich" dodany został artykuł poświęcony uprawnieniom Pokrzywdzonego.

Nowy artykuł w dziale "Postępowanie w sprawach nieletnich"

19 grudnia 2012
Informujemy, że w dziale "Postępowanie w sprawach nieletnich" dodany został artykuł poświęcony uprawnieniom przysługującym stronom postępowania.

Nowe artykuły w dziale "Postępowanie w sprawach nieletnich"

17 grudnia 2012
Informujemy, że w dziale "Postępowanie w sprawach nieletnich" dodane zostały artykuły dotyczące ustanowienia przez nieletniego obrońcy oraz zagadnienia odpowiedzialności karnej nieletniego sprawcy.
Potrzebujesz pomocy - dzwoń!
+48 22 299 30 24; +48 502 516 688